fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Николовски-Ќе има обесштетување за земјоделците од Росоман и Градско

НОВО! НОВО! Обештетување за настанатите штети на овошните насади поради дефектот на системот за наводнување Макарија.

За земјоделците од Росоман и Градско предвидуваме обештетување за настанатите штети на овошните насади поради дефектот на системот за наводнување Макарија.
Земјоделците овие денови ќе треба да се пријават во општинските комисии за проценка на штетите од сушата и неостварените приноси, а потоа врз основа на тие податоци Владата ќе донесе одлука за обештетување на земјоделците, објави министерот Николовски .
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close