fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Николовски ќе има средби со земјоделци од Велес

Најпрво ќе ја посети браната Лисиче каде што е предвидена реализација на проектот за изградба на цевковод за наводнување на земјоделските површини.

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска ќе има средба со земјоделци од општина Велес.

Николовски најпрво ќе ја посети браната Лисиче каде што е предвидена реализација на проектот за изградба на цевковод за наводнување на земјоделските површини.

Потоа во компанијата „Кристал“ ќе има средба со земјоделци производители на сончоглед.

-Средби со земјоделци, добитници на трактор, министерот Николовски ќе оствари и во селата Иванковци и Сојаклари, соопшти МЗШВ.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close