fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Николовски на меѓународниот саем Агро Белград 2023

На годинашното издание на АГРО Белград 2023 учествуваат повеќе домашни компании, преработувачи на овошје и зеленчук и производители на вино.

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска во Белград ќе се обрати на отворањето на меѓународниот саем АГРО Белград 2023.

Во рамки на посетата, министерот Николовски ќе оствари средба и со српската министерка за земјоделство, шумарство и водостопанство Јелена Танасковиќ.

На годинашното издание на АГРО Белград 2023 учествуваат повеќе домашни компании, преработувачи на овошје и зеленчук и производители на вино.

Од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство информираат дека преку програмата за поддршка на руралниот развој се дава финасиска поддршка за учество на 50 домашни и 15 меѓународни манифестации на кои ќе се промовираат македонските земјоделски производи и пијалоци. 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close