fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Николовски потврдува за Зелена берза-ИМА ПАРИ ЗА КРАВАРИТЕ И ПЧЕЛАРИТЕ

Министре Николовски БЛАГОДАРИМЕ за ИНФОРМАЦИЈАТА!!

Денеска е извршена оваа исплата Зелена Берза . Со ребалансот се предвидени сите средства за субвенции по секоја една програма , со министерството за финансии имаме договорена динамика за исплата и до крајот на годината ќе се исплатат сите субвенции и повеќе нема да има долг кон ниту еден земјоделец ( за прв пат по 15 години) а дополнително до крај на годината овоштарите ќе добијат авансна исплата од 30 % на поддршката за 2022 година а од следната година и сите фармери, потврди министерот Љупчо Николовски за Зелена берза

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close