fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Ниски утрински температури, па сончев и топол ден

Во следните денови ќе преовладува сончево време со студени утра и релативно топло преку денот.

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 8, а максималната ќе достигне до 24 степени.

Во Скопје сончево и релативно топло со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне до 22 степена.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close