fbpx
ВестиМакедонијаТоп вести

Протест пред „Сокотаб“ -Тутунарите на нови протести и блокади низ државата

Тутунарите од 6 до 9 часот на протест пред битолски „Сокотаб“

На нови протести и блокади излегуваат денеска тутунарите незадоволни од проценката на тутунот. Денеска блокади на тутунарите кај село Драгожани, Битолско пред фабриката Сокотаб од 6 до 9 часот .

Иницијативниот одбор информира дека тутунарите од Пелагонија и денеска ќе го блокираат Плетвар кај Заполшки мост од 10 до 16 часот.

Во општина Конче, Радовиш блокада накрстосницата Мак Петрол од 7 до 10 часот

Во Велес , ул Вардарски кај Башино село протест од 13 и 30 до 15 и 30

Од Иницијативниот одбор повикуваат на масовност.

А.Б

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close