fbpx
Без категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Објавен повик за финансирање на набавка на педигрирани чистокрвни или хибриди свињи

Отворете го линкот внатре

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска го објави повикот за финансирање на набавка на педигрирани чистокрвни или хибриди свињи (нерези и назимки). 📢
Сите потенцијални корисници кои извршиле набавка во периодот од 01.10.2021 – 31.12.2021 ќе може да аплицираат на повикот кој трае до 1️⃣5️⃣.0️⃣4️⃣.2️⃣0️⃣2️⃣2️⃣.
Финансиската поддршка се исплаќа по принцип на ко-финансирање на реализирани и исплатени инвестиции од страна на корисникот во висина од 5️⃣0️⃣% – до 7️⃣5️⃣% од вредноста на одобрените прифатливи трошоци.
Повеќе информации на www.ipardpa.gov.mk 🖇
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close