fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Облачно и свежо, пообилни врнежи во западните краеви

За време на викендот и во првите денови од следната седмица ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со пораст на дневните температури. 

Претежно облачно и свежо време со повремени врнежи од дожд ќе преовладува денеска во земјава. Пообилни врнежи се очекуваат во западните краеви каде повремено ќе бидат поројни и каде локално ќе наврнат до 20 л/м2 дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Минималната температура ќе се движи во интервал од 9 до 16, а максималната од 14 до 20 степени.

Во Скопје ќе биде претежно облачно со повремен дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер. Минималната температура ќе биде околу 15, а максималната до 18 степени.

Ваквото време ќе се задржи до петок кога претпладне ќе има повремен локален дожд со послаб интензитет, а попладне ќе настапи постепено стабилизирање на времето.

За време на викендот и во првите денови од следната седмица ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со пораст на дневните температури.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close