fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево со мала локална облачност и со слаб ветер од северен правец

Продолжува периодот на стабилно и претежно сончево време

Сончево со мала локална облачност и со слаб ветер од северен правец.
Во Скопје сончево со слаб ветер од северозападен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „кр.паланка паланка Ckonje времето утре 28.10.2022 рад мин. тмакс. Ckonje 5 22 тетово 5 20 маврово 4 15 охрид 7 19 битола 3 21 прилеп 5 20 кр.паланка 4 19 св. николе 6 21 штип 6 21 берово 0 18 дкапија 5 22 струмица 4 22 евгелија 9 23 тетово св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

Времето во следните денови: Продолжува периодот на стабилно и претежно сончево време. Утринската температура за време на викендот наместа ќе се спушта под нулата.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден сабота (29.10) недела (30.10) време понеделник (31.10) вторник (01.11) ветер среда (02.11) мин.тем. (C) мак.тем. (C) до 8 до променлив 18 до 24 до 1 до 19 до 25 20 до 26 до 10 19 до 25 18 до 24“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close