fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Облачно со повремени локални врнежи претежно од снег

Од среда следува период на стабилно, суво и ветровито време

Денеска ќе биде облачно со повремени локални врнежи претежно од снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 11,01.2022 рад тмин. макс. Ckonje 0 4 гетово 1 3 маврово 3 0 охрид 3 5 битола 0 4 прилеп 0 3 кр.паланка 1 5 CB николе 2 5 штип 1 5 берово 0 4 дкапија 1 4 струмица 1 5 евгелија 4 6 св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

Од среда следува период на стабилно, суво и ветровито време со умерен до засилен северен ветер. Минималните температури насекаде ќе бидат под нулата, а најстудено ќе биде во четврток и петок кога утринските температури на места ќе се спуштаат и под -10 степени, а дневните понекаде ќе останат негативни.

Можно е да е слика од небо и текст кој вели „ден среда (12.01) четврток (13.01) време петок (14.01) сабота (15.01) ветер недела (16.01) мин.тем. (℃) мак.тем. (°C) -6до3 до -10 до 3 -13 до -2 -1до7 до 5 -9до0 -1 до 8 -7до1 до7 2до7“

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close