fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Облачно, студено и ветровито

Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 2, а максималната од 2 до 10 степени.Во Скопје, претежно облачно со умерен, повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне до 6 степени.

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и студено. Ќе дува умерен, a долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 2, а максималната од 2 до 10 степени.Во Скопје, претежно облачно со умерен, повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне до 6 степени.

 

 

Следува период на умерено до значително облачно и студено време со умерен до засилен северен ветер, најизразен долж Повардарието. Во петок попладне, во текот на ноќта и во сабота ќе има повремени локални врнежи од снег.

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close