fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Од утрово гори депонијата Алинци крај Прилеп

Густ чад и неподнослива миризба на запален отпад се шират низ Пелагониско поле

Утрово од пред 8 часот гори депонијата Алинци крај Прилеп. Очевидци раскажуваат дека чуст чад и неподнослива миризба се шират низ Пелагониско поле.

Нема достапен опис

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close