fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Откорнати дрвја, искршени гранки на Шеталиштето во Битола

Кусо траеше невремето со силен ветер и дожд во Битола

Фото Анета Блажевска

Денеска поладнето Битола и регионот ги зафати невреме со посилен ветер и дожд. Од силината на ветрот откорнати се дрвја во Градското Шеталиште и искршени се гранки.

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close