вести

Oва е бизнис кој годишно носи 300.000 евра

niva

Потребни ви се голема парцела, 24 работници и модерна механизација за да остварите профит.

Да се одгледуваат корнишони е многу профитабилно, но не и доволно застапено во Србија.

На 10 хектари може да заработите 320.000 евра годишно.

За влог е потребна четвртина од оваа сума.

Со вложување од неколку илјади евра може добро да се заработи, а со поголеми површини и повеќе вложувања, профитот ќе биде уште поголем.

Во последните неколку години нови насади има во околината на Кикинда.


 

фактор.мк

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close