ВестиМакедонијаТоп вести

Пад на температурите, во попладневните часови и краткотраен дожд

Времето денес во земјава ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер, кој особено ќе биде изразен во северните и западните делови. На југ ќе има услови за појава на краткотраен локален дожд во попладневите часови.

Максималната температура се очекува да биде 30 степени, во главниот град максималната температура ќе се движи идо 28-от степен.

И утре нè слично време, променливо облачно со засилен северен ветер во западните и северните делови. Минималната температура ќе се спушти до 16 степени, а максималната до 28 степени. Во текот на утрешниот ден се очекува краткотраен дожд во јужните делови.

Слични написи

Back to top button
Close