fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаМлад земјоделецТоп вести

Панде Дамчевски сам си направи приклучна машина за тракторот

Панде направи брана, која се користи за рамнење и припрема на почвата пред сеење или садење.  

Панде Дамчевски  од битолското село Оптичари, сам си направи брана, приклучна машина за тракторот, која се користи за рамнење и припрема на почвата пред сеење или садење.

-Браната е 4.5 метри е комплетно мој изум, и не копија на други вакви приклучни машини, вели Панде за Зелена берза.

А.Б

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close