fbpx
ВестиТоп вести

Попладне дожд, а на планините снег

Под влијание на влажен бран времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег, информираат од УХМР.

Врнежите ќе бидат пообилни во попладневните часови. Во вечерните часови врнежи од снег ќе има и на некои повисоките места. Преку ноќта ќе дува умерен до засилен северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 13 степени.

Во Скопје, претежно облачно со повремен дожд, особено попладне. Во вечерните часови и во текот на ноќта ќе дува умерен до засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне до 9 степени.

Слични написи

Back to top button
Close