fbpx
Вести

Посадил 60 лешници, а барал дури 2 милиони

Хрват иако имал само 60 дрвца лешници, барал субвенции од 2 милиони куни, по што е покрената постапка против овој 38 годишен човек.

Се смета дека незаконски сакал да извлече пари од ЕУ фондовите и од државниот буџет.

Тој немал право да учествува на тендер, но сепак го сторил тоа.

Приложил лажна сметка која била заверена од службеници за површини какви што не поседувал со 15,58 хектари овошје, ореви, бадеми, лешници,  костени.


 

faktor

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close