fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Поскапуваат житарките

Нафтениот пазар од утрово бележи благ пад.

Цена на пченица и пченка

Од утрово поскапуваат житарките. Цената на пченицата е 1.190 долари за тон, што е пораст од речиси 2 отсто во однос на вчерашниот ден. Цената на пченката е 786 долари, што е зголемување за околу 1 процент во однос на вчера.

Нафтениот пазар од утрово бележи благ пад. Цената на барел нафта на лондонскиот пазар изнесува 112 долари за барел, што е намалување за околу 1 отсто во однос на вчерашниот ден кога цената беше 113 долари. Цената на нафтата на американскиот пазар е 109 долари.

https://faktor.mk/barel-nafta-112-dolari-pazarot-na-kriptovaluti-vo-crveno-od-utrovo-poskapuvaat-zitarkite

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close