fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Пожар кај селото Страчинци

Како што известија од ЦУК, се работи за пожар што брзо се шири и кон околните куќи и дека најверојатно е подметнат.

Пожар на територијата на село Страчинци е пријавен утринава на Единствениот број за итни ситуации 112 во Центарот за управување со кризи во скопскиот регион.

Како што известија од ЦУК, се работи за пожар што брзо се шири и кон околните куќи и дека најверојатно е подметнат. Екипа од Бригадата за противпожарна заштита интервенира на терен

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close