fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Претежно облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец

Следува период на претежно облачно време со релативно високи утрински температури.

Сабота претежно облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец.
Во Скопје претежно облачно со слаб јужен ветер.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка скопје времето утре 03.12.2022 рад гмин. тмакс. Ckonje 3 9 тетово 2 8 маврово 0 6 охрид 5 11 битола 3 9 прилеп 4 10 кр.паланка 2 8 св. николе 3 10 штип 4 11 берово 2 7 капија 6 12 струмица 5 евгелија 7 тетово св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп 10 11 струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Следува период на претежно облачно време со релативно високи утрински температури. Во недела ќе има повремени врнежи од дожд и ќе дува умерен, долж Повардарието засилен југоисточен ветер.

Можно е да е слика од ‎текст кој вели „‎ден недела (04.12) понеделник (05.12) време вторник (06.12) среда (07.12) Bemep четврток (08.12) мин.тем. (C) мак.тем. (C) до 9 3 1E 8 7 до ت 7 8 12 8 до 13 до 9 до 14 10 до 14‎“‎

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close