fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Претпладне променливо облачно, преку денот сончево со мала до умерена облачност

АКТУЕЛНО МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Денес ќе дува засилен, повремено силен западен ветер (над 60км/ч.).

Претпладне променливо облачно, во северозападните делови со услови за краткотраен локален дожд. Преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, наместа засилен ветер од западен правец.
Во Скопје претпладне променливо облачно, попладне сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од западен правец.
Можно е да е слика од ‎мапа и ‎текст кој вели „‎Kp. паланка Ckonje времето утре 02.04 2024 град тмин. тмакс. скопје 9 25 тетово 8 22 маврово 7 13 охрид 8 17 битола 8 21 прилеп 9 20 кр.паланка 7 20 св. николе 9 23 штип 10 24 берово 4 19 дкапија 9 25 струмица 8 24 евгелија 10 26 тетово николе берово штип маврово 入ג прилеп д. Kanиja охрид струмица битола гевгелија‎“‎‎

 

Утре во претпладневните часови во северозападните делови ќе има локален слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец. Потоа до крајот на неделава времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, освен во четврток, кога ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Дневните температури до четврток ќе опаднат за неколку степени, а потоа ќе бидат во пораст, особено во деновите од викендот.

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close