fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Претпладне со сонце, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, електрични празнења, силен ветер и појава на град. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 16, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Времето во земјава претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.

 

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, електрични празнења, силен ветер и појава на град. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 16, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Времето во земјава претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.

 

 

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, електрични празнења, силен ветер и појава на град. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 16, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close