fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме.

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд проследен со појава на грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка тетово времето утре 06.06.2022 рад мин. макс. cKonje 18 30 тетово 18 29 маврово 13 25 охрид 17 29 битола 17 30 прилеп 18 28 кр.паланка 14 27 св. николе 18 29 штип 19 30 берово 12 26 дкапија 20 32 струмица 18 29 евгелија 20 33 Ckonj св.николе св. николе маврово берово штип д. Kanиja охрид прилеп струмица битола гевгелија yB-7“
Времето во следните денови: Во текот на новата работна седмица ќе преовладува променливо време, на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд (за кратко време поголема количина наврнат воден талог), силни електрични празнења, силен ветер (над 70 км/час) и појава на град.
И во Скопската Котлина ќе има честа појава на нестабилност, а повремено ќе има услови да биде и во форма на невреме. Дневните температури ќе бидат во опаѓање.
Можно е да е слика од текст кој вели „ден вторник (07.06) среда (08.06) време четврток (09.06) петок (10.06) BeTep сабота (11.06) променлив 10 17 променлив мин.тем. (C) мак.тем. (°C) ув 10 до 16 25 до 32 дይ 16 24 до 30 10 до 16 7 23 до 29 до 17 7 24 до 31 7 7 25 до 31 7“
Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close