fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Претпладне умерено облачно, попладне наместа силен ветер и изолирана појава на град

МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Во попладневните часови на места ќе има појава на краткотрајно невреме со поинтензивен дожд и електрични празнења, силен ветер и изолирана појава на град.

МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Во попладневните часови на места ќе има појава на краткотрајно невреме со поинтензивен дожд и електрични празнења, силен ветер и изолирана појава на град.

Претпладне сончево и топло со умерена облачност, попладне и во вечерните часови нестабилно, со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа процесите ќе бидат поинтензивни, во форма на невреме со изолирана појава на град. Минималната темепература од 8 до 15 степени, максималната од 20 до 27 степени.

Можно е да е слика од текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close