fbpx
ВестиМакедонијаТоп вести

Продолжен рокот за поднесување барања за ИПАРД Програмата

 

За 15 дена е продолжен рокот за доставување на барања за користење на средства од ИПАРД Програмата 2014 – 2020. Ова е можност земјоделците кои сакаат да аплицираат на повикот за Мерката 1 од оваа програма да ги обезбедат потребните документи  и да ги достават наместо до 14 април до 29 април. Оваа одлука ја донесе Агенцијата за финасниска подршка на земјоделието и руралниот развој на барање на земјоделците.

 

Слични написи

Back to top button
Close