ВестиМакедонијаТоп вести

Продолжува нестабилното време со поројни врнежи

Денеска времето во државата ќе биде променливо облачно. Во претпладневните часови со повеќе сончеви периоди, за во попладневните часови да настапи поголема облачност со можност за  пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Не се исклучува можноста за локална појава на град. Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 21 до 28 степени.

 

Ваквото нестабилно време ќе продолжи и во текот на утрешниот ден.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close