fbpx
ВестиМакедонијаТоп вести

Продолжува топлото сончево време

Во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ=9 Температурата ќе се движи од 21 до 37 степени.

Следната недела не очекува топло време со екстремно високи вредности како последица на влијанието на воздушен бран од Африка

Времето ќе биде претежно стабилно, суво и сончево со ЕКСТРЕМНО ВИСОК УВ ИНДЕКС кој ќе има коефициент помеѓу 9 и 10.

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close