fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

За прв пат сточарите ќе добијат авансно 30 проценти од субвенцијата која им следи, вели Битиќи

Четириесет илјади сточари ќе бидат поддржани со новиот пристап на субвенционирање во сточарството

Вицепремиерот Фатмир Битиќи вели дека од новиот пристап на Владата ќе придобијат и сточарите.

-Четириесет илјади сточари ќе бидат поддржани со новиот пристап на субвенционирање во сточарството, а тоа е дека за прв пат сточарите ќе добијат авансно 30 проценти од субвенцијата која им следи, рече Битиќи.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close