вести

Програмата за рурален развој пред градоначалниците

ruralen

Пред македонските градоначалници денеска во Скопје ќе биде презентирана Програмата за рурален развој 2018.

На средбата официјални обраќања ќе имаат министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, градоначалникот Петре Шилегов и директорот на Платежната агенција Николче Бабовски.


 

цивилмедиа

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close