вестиВидео/интервјуаМакедонијаТоп вести

Пролетните мразеви им наштетија на преспанските овоштарници

 

Овоштарите однеколку делови на Преспа се жалат дека пролетните мразеви им направија големи штети во овоштарниците. Најпогодени се селата Волкодери, Сирхан, Покрвеник, Евла. Пере Транталовски преку ова видео ги доловува состојбите на терен.

Вели дека оштетувањата на пупките се и до 95 проценти.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close