fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд

За време на викендот ќе се задржи променливо облачно и посвежо време.

ВРЕМЕТО УТРЕ: Променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, претежно во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.
Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од северен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Времето утре 19.04.2024 Град Тмин. Тмакс. Ckonje 17 Тетово 4 1 14 -4 аврово Охрид Битола 6 3 10 Kp. Паланка 1 Ckonje 12 1 Тетово 13 Прилеп Кр.Паланка Св. Николе 0 Св. Николе 14 3 Штип Маврово 15 4 17 Берово 0 Штип 4 12 16 Берово Д.Капила Струмица Гевгелина 3 Д. Kanuja Охрид 6 Прилеп 16 18 Струмица Битола Гевгелита“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: За време на викендот ќе се задржи променливо облачно и посвежо време. Во недела на повеќе места ќе има врнежи од дожд кои повремено ќе бидат пообилни и услови за појава на изолирана нестабилност со грмежи. Поради спуштање на постудена воздушна маса на планините врнежите повремено ќе преминуваат во снег и на повисоките планини ќе се формира нова снежна покривка.

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close