fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Променливо облачно и релативно топло со слаб локален дожд

Дневните температури од 6 до 19 степени

Променливо облачно и релативно топло со слаб локален дожд. Ќе дува умерен, а во западните делови засилен ветер од западен правец, кој попладне во северните делови ќе го промени правецот во северен.
Во Скопје променливо облачно со повремен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje етово времето утре 11.03 2023. рад тмин. тмакс. Ckonje 7 17 тетово 7 16 маврово 3 6 охрид 5 13 битола 6 15 прилеп 5 14 кр.паланка 6 12 CB. николе 5 16 штип 6 18 берово 3 13 д Kanиja 7 19 струмица 7 18 евгелија 8 18 св. николе маврово берово штип д. Kanиja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

Времето во следните денови: Во недела ќе дува засилен северен ветер, што ќе услови опаѓање на дневната температура. Поради разведрувањето минималните температури во првите два дена од следната седмица на повеќе места ќе се спуштат под нула. Локални врнежи од дожд се очекуваат во среда.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден недела (12.03) понеделник (13.03) време вторник (14.03) среда (15.03) ветер четврток (16.03) променлив 1 до 6 мин.тем. (C) мак.тем. (°C) 6 до 1 15 по 2 12 18 1 до 5 14 19 0 до 6 11 до 15 до 14“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close