fbpx
Агро бизнисБез категорија

Денес променливо облачно од утре ќе стегне студ со северен ветер, дожд и снег

Во сабота врнежите места ќе бидат пообилни (над 25 л/м2).

Денес-Променливо облачно по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Во текот на ноќта во северозападните делови ќе има врнежи од дожд.
Во Скопје претежно облачно со појава на магла и со слаб ветер од јужен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 24.11.2023 град тмин. тмакс. Ckonje 4 11 тетово 3 12 маврово 3 10 охрид 6 14 битола 5 14 прилеп 15 кр.паланка 12 св. николе 12 штип 14 берово 11 дкапија 15 струмица 13 евгелија 16 тетово св. николе маврово 6 3 3 4 1 6 5 7 берово штип A д. Kanuja охрид прилеп струмица бигола гевгелија“
Можно е да е слика од текст
Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close