fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме.

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец.
Во Скопје променливо облачно, попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд. Во делови од котлината врнежите повремено ќе бидат поројни.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „кр.паланка Kp. паланка Ckonje времето утре 12.03.2024 град тмин. тмакс. Ckonje 7 15 тетово 6 маврово 1 охрид 5 битола 5 прилеп 4 кр.паланка 4 св. николе 6 штип 7 берово 3 д.капија 8 струмица 7 гевгелија 8 тетово св. николе 14 5 11 12 11 11 14 15 11 16 15 17 маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

 

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close