Агро бизнисВестиМакедонија

Променливо облачно со слаби врнежи од снег

Актуелно предупредување-Утринските температури до недела на повеќе места ќе бидат негативни и под просекот за овој период од годината.

Времето денеска претпладне променливо облачно, во југозападните делови ќе има слаби врнежи од снег. Во текот на денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, поизразен вдолж Повардарието.

Можно е да е слика од map и текст кој вели „времето утре 08.04.2021 рад мин. тмакс. Ckonje 1 10 тетово 1 9 маврово 6 1 охрид 1 7 битола 0 9 прилеп кр.паланка CB николе штип берово д.капија струмица гевгелија Kp. паланка CKonje тетово св. николе 8 7 9 10 маврово 1 3 0 0 3 2 0 3 берово штип 6 12 10 14 д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

Следува период на стабилно време со пораст на дневните температури. Утринските до недела на повеќе места ќе бидат негативни и под просекот за овој период од годината.

Можно е да е слика од небо и текст кој вели „ден петок (09.04) сабота (10.04) време недела (11.04) понеделник (12.04) ветер вторник (13.04) мин.тем. (C) мак.тем. (°C) до 2 የት 8 до 18 до 5 до 19 1 до 15 до 21 1до 9 17 до 23 18 m до“

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close