fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Променливо облачно, со сончеви периоди

Најмногу дожд наврна во скопско

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, најавува УХМР. Претпладне во источните делови ќе има слаб локален дожд. Ќе дува умерен ветер, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 0 до 18 степени.Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со умерен ветер од северен правец. Температурата ќе достигне до 16 степени.

22.03.2023 год. МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
0 Попова Шапка, 1 Лазарополе, 2 Маврови Анови, Крушево, 4 Претор, 5 Охрид, 6 Крива Паланка, Битола, Прилеп, Берово, 7 Тетово, Виница, Струмица, Гевгелија, Куманово, Дебар, 8 Скопје-Петровец, Скопје-Зајчев Рид, Штип, Дојран, 9 Демир Капија.
НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа до 7 часот (во l/m2)
21 Скопје-Петровец, 20 Ѓуриште, 19 Крушево, 18 Маврови Анови, Прилеп, 16 Пожаране, 17 Куманово, 13 Скопје-Зајчев Рид, Тополчани, 12 Крива Паланка, Охрид, Попова Шапка, 10 Тетово, Штип, 9 Лазарополе, 8 Дебар, 7 Виница, 6 Претор, Битола, 5 Берово, 4 Струмица, Демир Капија, 2 Гевгелија, Дојран.
ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА ВО 7 ЧАСОТ (во cm)
3 Попова Шапка.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close