fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Променливо облачно со сончеви периоди и дожд

Локално нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20 степени целсиусови, а максималната од 24 до 34 степени целсиусови.

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, соопшти УХМР.

Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20 степени целсиусови, а максималната од 24 до 34 степени целсиусови.

Можно е да е слика од текст

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во делови од котлината ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи.

УХМР најави период на претежно стабилно и топло време со умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH cpeAa (16.08) 4eTBpToK (17.08) Bpeme neToK (18.08) ca6oTa (19.08) Bemep HeAeлa (20.08) 12 Ao P 21 mиH.Tem. (°C) maK.Tem. (°C) yB 13 Ao 22 28 Ao 36 14 Ao 23 29 Ao 38 13 A 23 8 30 Ao 39 13 Ao 22 8 31 Ao 38 8 30 Ao 38 8 8“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close