fbpx
ВестиМакедонија

Променливо облачно со сончеви периоди

Утринската температура ќе се движи од -4 до 3, а максималната ќе достигне од 10 до 17 степени.

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. На планините во северозападните делови повремено ќе провејува снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од -4 до 3, а максималната ќе достигне од 10 до 17 степени.

Во Скопје  умерено облачно со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 2, а дневната ќе достигне до 14 степени.

Од петок попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег, со променлив интензитет. Во понеделник се очекуваат обилни врнежи на повеќе места.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close