fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Променливо облачно вдолж Повардарието ќе дува умерен до силен северен ветер

Утрово минус 5 Маврови Анови, -4 Крушево, -3 Лазарополе, Попова Шапка, -2 Берово, Крива Паланка, -1 Прилеп, Виница, Охрид, Демир Капија, 0 Штип, Струмица, Кавадарци, Куманово, 1 Велес, Тетово, Гевгелија, Скопје-Зајчев Рид, Скопје-Петровец, Дебар, Претор, 2 Битола, 3 Дојран.

Претпладне понекаде вдолж Повардарието ќе засилува северен ветер. Преку денот ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и ќе дува слаб до умерен ветер од северен до северозападен правец.
Во Скопје претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 04.12.2023 рад тмин. тмакс. cKonje -3 6 тетово -2 5 маврово -5 3 охрид 1 9 битола 2 6 прилеп 3 5 кр.паланка -4 5 св. николе -3 6 штип -2 5 берово -5 6 д.капија 2 6 струмица 1 7 евгелиа 4 10 николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

 

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: До вторник до крајот на денот ќе се задржи стабилно, а нов влажен бран ќе започне од ноќта кон среда од северозапад. Врнежите ќе бидат од дожд, во среда на високите планини од снег, а во четврток снег ќе има и понекаде на северозападот и на повисоките места. Врнежите ќе престануваат во четврток во текот на денот, а нови врнежи се очекуваат на почетокот на следниот викенд. Услови за појава на магла ќе има особено во вторник и среда наутро.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close