вестиМакедонијаТоп вести

Променливо облачно, со услови за пороен дожд на истокот

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Долж Повардарието ќе дува умерен до засилен северен ветер и ќе биде значително посвежо. Во источните делови ќе има услови за краткотраен пороен дожд.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 25 до 33 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во петок ќе има појава на изолирана нестабилност проследена со умерен до засилен северен ветер, а потоа следува претежно стабилен период во кој температурата нема многу да се менува.

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close