fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Променливо време со услови за слаб локален дожд

Од петок следува период на сончево и топло време со пораст на температурата.

Претпладне променливо облачно со врнежи од дожд, локално поројни, проследени со појава на ретки грмежи. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува засилен, наместа повремено силен ветер (60 km/h) од југозападен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка CKonje времето утре 28.03.2024 рад мин. тмакс. скопје 7 22 тетово 6 20 маврово 3 11 охрид 6 15 битола 8 прилеп 8 р.паланка 7 CB николе 10 штип 11 берово 6 дкапија 12 струмица 11 евгелија 12 тетово св. николе маврово ア 20 19 18 21 22 18 23 22 23 берово штип 직 прилеп д. Kanuja охрид струмица битола гевгелија“
Во Скопје претпладне променливо облачно со врнежи од дожд, во делови од котлината со услови за појава на ретки грмежи. Попладне сончево со мала облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југозападен правец.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close