fbpx
ВестиВино

Ребрендирани вината „Александрија” на „Тиквеш”

„Тиквеш” го модернизира и го одвои винскиот бренд „александрија” во посебна линија, која покрај постојните црвена и бела „Александрија” е збогатена и со ново полусуво розе вино.

rebrendirani vinata aleksandrija na tikvesh

 

 

Инаку, новото вино „александрија розе” на реномираниот меѓународен вински натпревар „Citadelles du Vin” што се одржа во Бордо, Франција, освои златен медал, како и сребрен медал на натпреварот „Concours Mondial de Bruxelles” во Брисел, Белгија.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close