fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Се градат новите павилјони во градскиот зелен пазар во Битола

Инвестицијата е вредна 15 милиони денари

Инвестицијата е вредна 15 милиони денари, ја обезбеди Агенција за финансиска поддршка на земјоделството и Општина Битола, велат од ЈП „Пазари“ Битола.

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close