fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Се интензивира откупот на пролетната зелка

Шапуриќ-Државниот земјоделски инспекторат секојдневно врши контрола на откупот на рано градинарските производи

Државниот земјоделски инспекторат секојдневно врши контрола на откупот на рано градинарските производи согласно своите законски надлежности. Во моментов посебно се интензивира откупот на пролетната зелка. Откупната цена за овој период на годинава е добра, 20 денари за кг, објави директорот на Инспекторатот Зоран Шапуруќ.

Можно е да е слика од 1 лице и стоење

Можно е да е слика од 1 лице и стоењеНема опис за фотографијата.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close