fbpx
ВестиВкусот на традицијатаСовети

Сезонски календар на здравјето за Ноември

Во ноември треба да јадете:

Исклучително здрави и вкусни се компирите и лилаковата зелка, а можете да јадете и било каква зелка, кељ, морков, карфиол и праз.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close