fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Си вградил опрема од 1800 евра во тракторот! Тој е главна атракција во неговото село

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО-Кога Мурат Карлеоглу (30), земјоделец од турската провиниција Ајдин, се враќа од нивата, цело село знае за тоа.

Кога Мурат Карлеоглу (30), земјоделец од турската провиниција Ајдин, се враќа од нивата, цело село знае за тоа. Имено, тој потрошил 7.000 турски лири (приближно 1.800 евра) за најсовремено музичко озвучување кое го вградил во својот трактор.

Селанецот е главна атракција во селото, каде што малку веселба никогаш не пречи никому. Тракторот модел „Маси Фергусон 266-Ге“ и претходно имал доста солиден стереосистем, но ексцентричниот фармер не бил задоволен од „количината“ децибели коишто тој ги произведува, па затоа решил да го надгради со звучници со поголема моќност, грамаден субвуфер, поддржан од уште помоќни засилувачи, пишува think.

Интересот на медиумите го натера Мурат да подразмисли и за бизнис можностите, кои му ги отвора популарноста. Тој во една прилика изјави дека има идеја да го издава својот трактор под наем, за свадби и други свечености.https://gradina.mk/si-vgradil-oprema-od-1800-evra-vo-traktorot-toj-e-glavna-atraktsija-vo-negovoto-selo/

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close