fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Осум лица се тепале на бензиска во Кривогаштани

Жители од Кривогаштани и Врбјани се степале со жители од Алданци

На 01.05.2023 во Полициското одделение Кривогаштани било пријавено дека во кругот на бензиска станица во с.Кривогаштани бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу А.А.Д, В.П., А.П. од с.Кривогаштани и А.М. од с.Врбјани, од една страна и Е.М., А.Е., Н.Е. и М.И., сите од с.Алданци, од друга страна. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close