вестиМакедонијаТоп вести

СИНПЕКС- Тримерот AGRINA AG520 – е машина со бензиски 2Т мотор, со голема моќ 💪, висока економичност и одлични перформанси.

Примарно наменет за косење на трева ☘️, тримерот или моторната коса, како машина, нуди висока ефективност и одлични резултати 👌. Погоден е за работа кај нормални и поспецифични конфигурации на терен 🏡, а посебно се истакнува кај тешко достапни места, што го прави далеку поефикасен од класичните косилки. Во комбинација со разни алатки (додатоци), може да се користи и за многу други намени, како сечење и трајно уништување на грмушести и други самоникнати растенија 🌿.

Тримерот AGRINA AG520 – е машина со бензиски 2Т мотор, со голема моќ 💪, висока економичност и одлични перформанси. Со продадени неколку илјади примероци во последните неколку години, ова е дефинитивно најпродаваниот тример во Македонија 🇲🇰 и регионот, а неговата посакуваност, освен на перформаните се должи и на одличниот квалитет. Располага со трими глава со жила, диск за дрвенести растенија до одредена дебелина, елек за полесна работа и стандарден сет алати 🔧 за тековно одржување.

Технички карактеристики:

🔸Моќ: 1.6 kW @
🔸Зафатнина: 49.3 CC – 2T
🔸вртежи: 7500 r/min
🔸Работен зафат на ножот/дискот: 255 mm
🔸Работен зафат на трими главата: 440 mm
🔸Тежина: 8.2 Kg
🔸Можност за дводелна цевка

Гаранција: 12+24 месеци

🔸Редовна цена: 6.930 денари
🔸Акциска цена за плаќање во готово: 5.950 денари

ВАЖНО: Апаратот е достапен во продавницата на СИНПЕКС или во продавниците на дилерската мрежа ширум Македонија !

Можност за испорака преку КАРГО 🚛 постои само за местата каде СИНПЕКС нема дилерска продавница во близина !

Инфо и нарачки:
💻 www.sinpeks-shop.mk
☎️ 047/208-500, 075/222-310

Побрзајте 🏃‍♂️🏃‍♂️🏃‍♂️, оваа единствена акција трае до до трошење на залихите !

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close