fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Следува сончево и потопло време

Температурата ќе биде во значителен пораст, особено од понеделник, кога на повеќе места ќе надмине 25 степени.

Претпладне променливо облачно со локален дожд. Попладне облачноста ќе се намали и ќе преовладува сончево и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 23.04 2022. рад тмин. макс. Ckonje 8 22 тетово 9 21 маврово 5 13 охрид 9 17 битола 8 21 прилеп 7 20 кр.паланка 7 19 CB. николе 7 21 штип 8 22 берово 4 18 дкапија 8 25 струмица 7 23 евгелија 9 24 св.николе св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

Времето во следните денови:
Температурата ќе биде во значителен пораст, особено од понеделник, кога на повеќе места ќе надмине 25 степени.
Можно е да е слика од текст кој вели „ден недела (24.04) понеделник (25.04) време вторник (26.04) среда (27.04) Bemep четврток (28.04) 3 до 9 мин.тем. (C) мак.тем. (°C) променлив 5 до 10 21 21до до 27 до 10 променлив 21 до 28 5 до 11 22 до 29 6 до 12 20 dQ 29 20 до 28“
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close